iPhone 12 serisi en sevilen 5G telefon oldu!

iPhone 12

iPhone 12 serisinin tanıtılması uzun süredir bekleniyordu. Telefon tanıtıldı ve ardından incelemeler ortaya çıkmaya başladı. Dört farklı model ile karşımıza çıkan Apple’ın bu modeller arasında ‘büyük farklar’ yaratmaması kullanıcılardan tam not aldı. Bu yıl 5G akıllı telefon pazarına giriş yapan Apple, iPhone 12 ile iki hafta içinde dünyanın en çok satan 5G özellikli serisi oldu. En sevilen 5G telefon modelleri:

En sevilen 5G telefon iPhone 12 oldu

Counterpoint Research tarafından yayımlanan verilere göre, iPhone 12 modeli 5G akıllı telefon pazarının yüzde 16’lık kısmına ulaşmış durumda. Normalde iPhone 12 çıkmadan önce 5G pazarının önemli aktörleri olan Samsung ve Huawei, yerini Apple’a bırakmış görünüyor. Zira listenin ikinci sırasında yüzde 8 ile iPhone 12 Pro bulunuyor.

Verilere göre sırasıyla Samsung Galaxy Note 20 Ultra 5G pazardan yüzde 4’lük bir pay alırken, onun hemen ardından yüzde 3 ile Huawei Nova 7 5G ve yüzde 3 ile Huawei P40 5G yerini alıyor. Yüzde 3’lük kısımda Oppo A72 5G karşımıza çıkıyor.

Yedinci sırada yüzde 3 ile Huawei P40 Pro 5G yerini alıyor. Listenin bundan sonra yüzde 2 ile devam ettiğini söyleyelim ve burada da Galaxy Note 20 5G, Galaxy S20 Plus 5G ve Oppo Reno 4 SE yerini alıyor.

Yayımlanan istatistiklerde toplam varlığa bakıldığında Apple, yüzde 24 ile liderliğe oturuyor. Huawei yüzde 9, Samsung yüzde 8, Oppo yüzde 5 ile 5G akıllı telefon pazarında kendisini gösteriyor. Eylül ayına bakıldığında en çok satan 5G cihaz Samsung imzalı Galaxy Note 20 Ultra 5G olmuştu. Ardından telefona alternatifler çıktıkça telefon eski popülerliğini kaybetmeye başladı.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir